Dressyrschabrak Onion Quilt 3D Logo i gammelrosa är både elegant och funktionellt. Med sin unika lökquiltning och sportiga Kentucky-logotyp är detta schabrak perfekt för både tävlingar och daglig träning.
Det är designat för att passa din häst perfekt, vilket minskar tryck och undviker friktion. Den exceptionella dämpningen skyddar din hästs känsliga rygg och de andningsbara, fukttransporterande materialen säkerställer maximal komfort.
Det tidlösa utseendet förstärks av en dynamisk 3D-logotyp och stiliga kanter. Schabraket har en anatomisk form som ger en perfekt passform utan tryckpunkter, vilket gör det enkelt att sadla och avsadle.
Detta schabrak är tillverkat av en högkvalitativ bomulls-polyesterblandning som erbjuder enastående mjukhet och exceptionell smutsmotstånd. Hästhår har svårt att fästa vid det!
För att rengöra schabraket är det enkelt att maskintvätta det i 30 grader. Använd gärna en skyddande tvättpåse för att bevara kvaliteten. Torka det utomhus i solen och undvik att använda torktumlare för att behålla formen.
Huvudfördelar:
- Elegant lökquiltning för en sofistikerad look
- Passar din häst perfekt, minskar tryck och friktion
- Ger exceptionell dämpning för att skydda din hästs känsliga rygg
- Andningsbara, fukttransporterande material för maximal komfort
- Tidlös elegans med en dynamisk 3D-logotyp och stiliga kanter



