Groominggrimma Artificial Leather Anatomic DC Svart
Groominggrimma Artificial Leather Anatomic DC Svart i gruppen Stall & Hage / Stallutrustning / Bandageväska hos Horseonline AB (DY09ABLCBA_r)

Dyon

Groominggrimma Artificial Leather Anatomic DC Svart

Läs mer

Erbjudande

Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:
 
Antal: 

Finns även i dessa färger

  • Beskrivning
  • Detta groominggrimma från Dy'on är en praktisk 2-i-1-lösning som fungerar både som ett rese- och groominghalster. Det anatomiska huvudstycket ger en bekväm passform för din häst, vilket minskar trycket på känsliga områden. Den extra mjuka lädernosremmen är skonsam mot hästens hud och ger en bra känsla under användning. Grimman har en avtagbar halsrem som är fäst med två snap-hooks, vilket gör det enkelt att byta mellan rese- och groomingversionen.

    Denna groominggrimma är perfekt för både stall och transport, och den svarta färgen ger ett stilrent utseende. Med sin funktionalitet och komfort är detta halster ett utmärkt val för varje ryttare.

    Fördelar:

    • 2-i-1 design för både grooming och transport
    • Anatomiskt huvudstycke för ökad komfort
    • Extra mjuk lädernosrem för skonsam användning
    • Avtagbar halsrem för enkel anpassning
    • Elegant svart färg som passar alla hästar
    Artikelnummer:
    DY09ABLCBA_r
  • Om tillverkaren
  • Omdömen
Logga in
Choose country
Continue to horseonline.se